4مورد از فواید درست کردن پازل یا جورچین برای بچه‌ها|گفتار توان گسترالبرز

4مورد از فواید درست کردن پازل یا جورچین برای بچه‌ها|گفتار توان گسترالبرز

 

تقویت حافظه : پازل‌ها ارتباط و اتصال بین اجزای مغز را تقویت می‌کنند. این اسباب‌بازی فکری، زمینه ایجاد افکار جدید و نوآورانه را در مغز با سرعت بالا فراهم می‌کند. جورچین‌ها برای تمام سنین مفید هستند، اما چون کودکان در سن رشد هستند و بهترین شرایط مغزی را برای تقویت و تکامل ذهنی دارند، درست کردن پازل از همه بیشتر برای کودکان مفید است.
2:pushpin:-افزایش قدرت تخیل و نوآوری : یک پازل مفید به فرزند شما کمک می‌کند به راه و روش‌های جدید فکر کند و به دنبال راه‌حل بگردد. حتی ایده‌هایی که برای ساختن و تکمیل جورچین مفید واقع نمی شوند، به کودک شما نوعی تفکر خارج از چارچوب را خواهند آموخت. برای درست کردن پازل، کودک انواع فرضیه‌ها را به عنوان راه‌حل به ذهن می‌آورد و آن‌ها را آزمایش می‌کند تا راه چاره اصلی را بیابد. از طریق آزمایش این فرضیه‌ها ذهن کودک برای حل مسائل منطقی و ریاضی آماده خواهد شد و در بزرگسالی این منطق را در حل مسائل شخصی، خانوادگی و اجتماعی نیز به کار خواهد گرفت.
3:pushpin:-به کار‌گیری همزمان دونیمکره مغز : برای درست کردن جورچین‌ها مغز انسان ناگزیر است هم به جزء بیندیشد و هم به کل. برای این کار هم نیاز به منطق هست و هم به خلاقیت. از آنجا که مناطق مختلفی از مغز در فعالیت‌های منطقی و خلاقانه درگیر می‌شوند، بهترین نتیجه از عملکرد همزمان این دو ناحیه به دست می‌آید. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که علومی همچون ریاضیات در افرادی که دو نیمکره مغز را یک‌جا به کار می‌گیرند، بهتر آموخته می شوند.
4:pushpin:-ترشح دوپامین : مغز ما انواع مختلفی از پیام‌رسان‌های عصبی را تولید می‌کند که به نواحی مختلف مغز کمک می‌کنند با هم و با بقیه نواحی سیستم عصبی بدن ارتباط برقرار کنند. جورچین‌ها و پازل‌ها در ترشح دوپامین موثر هستند. در طول مراحل مختلف ساخت جورچین، کودک با موفقیت‌های کوچک و بزرگ در زمینه حل مسائل روبه‌رو می‌شود و این موفقیت‌ها باعث ترشح دوپامین می‌شوند که در ایجاد حس و حال روحی خوب و مثبت موثر است.
:dart:این تجربه لذت‌بخش ذهن کودک را به آموزش همراه با تشویق عادت می‌دهد و کودک به‌این وسیله درآینده نیز داشن‌آموز موفق‌تر و باانگیزه تری خواهدشد.
@goftardarmaniiran
Fateme cheraghi(MSc)
1.5K
[12:02:27 PM] کانال گفتاردرمانی ایران:
یکی از بیشترین مشکلاتی که بچه های پیش از دبستان و والدین یا مربیان با آن روبرو هستند، عدم تمرکز و توجه بچه ها و تلاش برای افزایش دقت و تمرکز در آنها است. رفتارهای سرزده، اعمال بدون فک،ر حواس پرتی،  پیش فعالی و عدم تمرکز و توجه جزئی از مشکلات قابل توجه در کودکان به حساب می آیند.

برای اصلاح رفتار و افزایش توجه و قدرت تمرکز در کودکان راه ها و روش هایی پیشنهاد شده است که با به کارگیری آنها می توان در افزایش قدرت تمرکز در بچه ها کمک های زیادی کرد. این شیوه ها عبارتند از  فعالیتهای سرگرم کننده ای که در کمک به افزایش توجه و تمرکز کودکان بسیار مفید بوده و به راحتی توسط والدین در داخل منزل قابل اجرا است.
@goftardarmaniiran


https://goo.gl/maps/Hc3Jv9cPjVYAPdXu7
https://goo.gl/maps/54qpAbqBov5YLBSZA
https://goo.gl/maps/WDAgzn3kR2ukwSHY8
https://goo.gl/maps/5MYMUdanLrYpiJR8A
https://goo.gl/maps/DMmpy9fbMnKGVXVg7
https://goo.gl/maps/TUN1myMUN9sgAVpJA
https://goo.gl/maps/ko12GtvRsA6p6Eqx7
https://goo.gl/maps/CTt49yXN3Ej5vbvX9
https://goo.gl/maps/HA6d3YdSoAKBhR8w9

behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftardarmanikaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir

Related posts