غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج ,

لکنت شکن :: تاخیر در پسنورد شنیداری

تاخیر در پسنورد شنیداری

لی در سال 1950 اولین کسی بود که در مورد اثرات تاخیر در انتقال گفتار به گوشهای گوینده ( تاخیر در پسنورد شنیداری ) گزارشی تهیه نمود . در اوایل دستگاه( دی . ای . اف ) به شکل کاملا ساده ای از تغییر یک ضبط صوت مغناطیسی ساخته می گردید . هر هد  ضبط بصورت جداگانه و همزمان با نوار ضبط صوت تماس پیدا می کرد و سیگنال ( پیام ) شنیداری لحظه ای پس از آنکه ضبط می گردید مجددا پخش می شد . میزان تاخیر بستگی به میزان فاصله بین دو هد ضبط و پخش و سرعت نوار داشت .

گوشی ها سوکت سیمشان به خروجی ضبط صوت وصل می گردید و دکمه شدت ( بلندی ) صدای دستگاه روی درجه حداکثر گذاشته می شد تا مشکل تضعیف سیگنالهای گفتاری توسط بالشتکهای هدفون برطرف گردد . ما در حین صحبت کردن از دو طریق پسنورد گفتاری خود را دریافت می داریم  راه استخوانی و راه هوایی که پسنورد شنیداری تاخیر یافته در راه هوایی  بوجود می آید و آنچه که از طریق راه استخوانی می شنویم بدون تاخیر و بلافاصله به گوش خواهد رسید .